אובדן להלכה

אובדן להלכה – טוטאל לוס ?

רכב שניזוק ועלות התיקון למצבו הקודם עולים על 60 אחוז מערכו יורד מהכביש ויוכרז כטוטאל לוס .
מכאן יש כל מיני ניואנסים קטנים אך חשובים לבעלי הרכב: לדוגמא אם יש לכם רכב שמשרת אתכם הרבה שנים, וערכו של הרכב רק כמה אלפי שקלים וכל תיקון עולה מעל 60 אחוז מערך הרכב במקרה כזה ניתן לקבל הצעת מחיר גלובלית לתיקון הרכב שעומדת בתחום קביעת השמאי.

אובדן להלכה או אובדן גמור

אובדן גמור – כל תיקון של רכב (לאחר תאונה ) שעלותו גבוהה מ 60 אחוז מערך הרכב. רכב זה מורד מהכביש ורישיונו מבוטל.
אובדן להלכה – כל תיקון של רכב ( לאחר תאונה ) שעלות תיקונו עולה על 50 אחוז – יוכרז אובדן להלכה. הרכב לא יתוקן ויימכר לסוחר רכב מורשה לצורך תיקונו ( עלות הרכב לפני תיקונו נקבע על ידי השמאי ) אתם תקבלו בסופו של דבר את מלוא מחיר הרכב ביום התאונה .
אובדן להלכה על פי הפוליסה – כל רכב שניזוק ועלות תיקונו עולה על 40 אחוז יילקח על ידי חברת הביטוח ויימכר לצד שלישי, בכפוף לתנאי הפוליסה והחלטת חברת הביטוח .
ירידת ערך – הפער במחיר הרכב לפני התאונה ולאחר תיקון הרכב הכללים המקובלים הם "כללי ועדת ששון" . שמקובלים על בתי המשפט וגם חברות הביטוח. שמאי הרכב שמוזמן על ידי חברת הביטוח יפעל תמיד לטובת חברת הביטוח. וזה נוגד לא פעם את האינטרס שלכם. אם בקביעת ירידת הערך, או השיקול שלכם אם בכלל כדאי לכם לתקן את הרכב.
לדוגמא: יש לכם רכב מהדגם שהוא פחות מבוקש וגם במצב מצוין יהיה קשה למכור את הרכב ועל אחת כמה וכמה אחרי תאונה. האם ידעתם שניתן למכור את הרכב במצבו הניזוק?
רכבכם נפגע? תזמינו תמיד שמאי רכב פרטי שאתם בחרתם ולא שמאי שבחרו עבורכם.

אם פגעתם ברכב של חברת השכרה – או שהרכב ששכרתם נפגע בתאונה חשוב שתכירו כמה מושגי יסוד

ההשתתפות העצמית של חברת ההשכרה – כל חברת השכרה קובעת לעצמה את גובה ההשתתפות העצמית. כלומר בין אם רכבכם נשרט בחניה או ספג מכה חזקה יותר עדיין תתבקשו לשלם את מלוא ההשתתפות העצמית למרות שעלות תיקון הנזק יכול להיות גם פחות מההשתתפות העצמית.
נזק מכני או נזק למרכב תחתון – נזקים אלו לא מכוסים בהשתתפות העצמית ואתם עלולים להידרש לשלם את מלוא עלות הנזק המכני.
בכל דרישה של חברת השכרה הם חייבים לאפשר לשמאי שמייצג אתכם לבדוק את הרכב ולהגיש
דוח נזק נגדי

דוגמאות:

  • רכבו של לקוח שלי נשרט בחנייה קיבל דרישה לתשלום ההשתתפות העצמית, התערבות שלי והחיוב ירד ל 400 ₪.
  • לקוח נוסף נסע ברחוב ראשי בתל אביב שמע מכה והמתלה האחורי נשבר הלקוח נתבע לתשלום של 12,000 ₪ בגין נזק למרכב תחתון. לאחר שבדקתי את הרכב מצאתי שהרכב עבר תיקון תאונה קודם לאירוע החיוב ירד ל 0 ₪.
דילוג לתוכן