קופסה שחורה ברכב

קופסה שחורה אצלך ברכב?

בארצות הברית הבינו כבר לפני 15 שנים את חשיבות הקופסה השחורה ברכב ומאז זה חובה! באירופה יתחילו בחיוב קופסה שחורה ברכבים בשנת 2022. יותר מ -95% מהמכוניות החדשות משנת 2013 כללו קופסה שחורה.

נתוני הקופסה השחורה

יש מגוון רחב של נתונים שניתן לאסוף מהקופסה השחורה ברכבים:

בלמים: המקליט יקבע אם הופעלו הבלמים, ובאיזה עוצמה.

מהירות: המהירות המדויקת ברגע הפגיעה יכולה לעזור לשחזר את מקום התאונה.

היגוי: זווית ההיגוי עשויה לסייע למידע על מיקום הרכב.

חגורות בטיחות: מעגל המשולב במכשיר הקופסה השחורה יגיד האם חגורות הבטיחות היו כבולות בזמן התאונה.

כריות אוויר: ברגע פריסת כריות האוויר, חלק מהמערכות תקבל התראה למערכת תקשורת.

כיצד המידע בקופסה השחורה יכול לעזור לך?

לאחר תאונה, מערכות הרכב שומרות מידע שיכול לזכות את הנהג מאשמה לתאונה! לעתים קרובות תאונה עלולה לקרות ואין עדים באשר למה שגרם לתאונה. זה עשוי אפילו להסתכם במילה שלך נגד המילה של הצד השני המעורב. אם מותקנת ברכבך קופסה שחורה, הרשויות יוכלו לשלוף את המידע הדרוש ולעזור לאמת את הסיבה לתאונה.

הרכב המודרני לא משאיר סימני בלימה בגלל מערכות בלימה מתקדמות. וקשה עד בלתי אפשרי לקבוע את מהירות כלי הרכב לפני התאונה.

כיצד ניתן לחלץ את פרטי הקופסה השחורה?

חשוב שהרשויות יידעו כי הרכב שלך מכיל קופסה שחורה במהלך התאונה. אם הרכב שלך נגרר בגלל נזקים, חשוב שהשוטרים יידעו שהרכב שלך מכיל קופסה שחורה, כך שהוא לא ייפגע בתהליך הובלת הרכב שלך.

תיקונים ושירותים אחרים המבוצעים במכונית או במשאית עלולים לפגוע במכשיר מקליט האירועים, ובכך להפוך את המידע החיוני שבתוכו ללא שימושי. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם לאורך השנים, הקופסאות השחורות יהיו חלק מחיי היום יום. הם לא רק יעזרו לספר את הסיפור האמיתי של מה שקרה בזירת תאונה, אלא הם יעזרו לאנשים להרגיש בטוחים יותר בנהיגה במכוניות שלהם.

כל הנתונים של הקופסה השחורה קבילים בבית המשפט.

יש לנו את הטכנולוגיה, המומחיות והידע לפענח את המידע, להסבירו ולהציגו לבית המשפט או בחברת הביטוח . בנוסף פיתחה חברתנו שיטת פיענוח המתבססת על תקלות שמתבצרות בזמן תאונת דרכים ומספקות לנו מידע רב על התאונה ברכבים שאין בהן "קופסה שחורה "

לא מאמינים לכם ? תדרשו את ביצוע הבדיקה ברכב שפגע בכם !!!

דילוג לתוכן