קופסא שחורה

תאונת דרכים היא אירוע קשה וטראומטי. לפעמים מסתיים בנזק לרכוש בלבד ולפעמים מסתיים בנזק  לרכוש וחלילה לנפגעים בנפש.

בזמן התאונה ולאחריה , המעורבים בתאונה נמצאים "בעיוורון " ובטראומה ואינם זוכרים מאומה ולפעמים אינם "מעוניינים לזכור" ולספר מה שקרה הם עסוקים רק בתוצאות הנזק לכלי הרכב וחלילה בנפגעים בנפש.

וידועה עם תופעה שנקראת " השלמת זיכרון" כלומר עדים ששומעים את האירוע מסתובבים ובטוחים שהם יודעים מה בדיוק קרה לפני התאונה.

ולכן החל משנת 2012 הוצא תקן אמריקאי שמחייב את כלל היבואנים והיצרנים בארצות הברית להתקין בכול רכב אביזר שיתעד מהלך של חמש שניות טרם קרות תאונה ועוד שתי שניות לאחר התאונה. התיעוד נשמר ברכב ב"קופסה שחורה" . 

ה"קופסה השחורה" היא למעשה רכיב זיכרון בתוך מחשב כריות האוויר ברכב  והוא קיים ומובנה בכמעט כל רכב . 

על מנת להגיע לאמת ולתת את כל התשובות הנכונות במקרה של תאונת דרכים, נסענו להשתלמות בגרמניה. לאחר שלמדנו את הפעלת המערכת לשחזור תאונות דרכים.

הבנו עד כמה המערכת נחוצה וחשובה למערך התעבורה בישראל. המערכת לשחזור תאונות דרכים  מאפשרת לנו לתת חוות דעת מקצועית על נסיבות קרות התאונה

אנו נותנים שירות : ללקוחות הפרטיים ,לחברות פרטיות, לחברות הביטוח ולקציני הבטיחות בתעבורה, 

החברה שלנו רכשה את הציוד מחברת BOSCH הגרמנית. הציוד הינו מחשב שנקרא BOSCH CDR ובעזרתו אנחנו מתחברים לקופסא השחורה ומשחזרים את מה שאירע לפני ואחרי התאונה.

על פי נתוני השחזור שאנחנו מפענחים מהקופסה השחורה, ולאור ניסיוננו הרב אנחנו יכולים לקבוע בוודאות את הגורמים המדויקים לתאונת הדרכים